ZXMS6004DT8QTA
- Артикул производителя:
- ZXMS6004DT8QTA
- Производитель/Бренд:
- Diodes Incorporated
- Краткое описание:
- IC PWR DRIVER N-CHANNEL 1:1 SM8
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Категория товара :
- Power Distribution Switches, Load Drivers
- Current - Output (Max) :
- 1.2A
- Fault Protection :
- Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
- Features :
- Auto Restart
- Input Type :
- Non-Inverting
- Interface :
- On/Off
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output Configuration :
- Low Side
- Output Type :
- N-Channel
- Package / Case :
- SOT-223-8
- Product Status :
- Active
- Ratio - Input:Output :
- 1:1
- Rds On (Typ) :
- 350mOhm
- Supplier Device Package :
- SM8
- Switch Type :
- General Purpose
- Voltage - Load :
- 60V (Max)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3.3V, 5V