TPS1H200AQDGNRQ1
- Артикул производителя:
- TPS1H200AQDGNRQ1
- Производитель/Бренд:
- Texas Instruments
- Краткое описание:
- IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 8MSOP
- Производитель :
- Texas Instruments
- Категория товара :
- Power Distribution Switches, Load Drivers
- Current - Output (Max) :
- 2.5A
- Fault Protection :
- Features :
- Auto Restart
- Input Type :
- Non-Inverting
- Interface :
- On/Off
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output Configuration :
- High Side
- Output Type :
- N-Channel
- Package / Case :
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Ratio - Input:Output :
- 1:1
- Rds On (Typ) :
- 200mOhm
- Supplier Device Package :
- 8-HVSSOP
- Switch Type :
- Relay, Solenoid Driver
- Voltage - Load :
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4V ~ 40V