ITS42K5DLDFXUMA1
- Артикул производителя:
- ITS42K5DLDFXUMA1
- Производитель/Бренд:
- Cypress Semiconductor Corp
- Краткое описание:
- IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 TSON10
- Производитель :
- Cypress Semiconductor Corp
- Категория товара :
- Power Distribution Switches, Load Drivers
- Current - Output (Max) :
- 250mA
- Fault Protection :
- Over Temperature, UVLO
- Features :
- Input Type :
- Non-Inverting
- Interface :
- On/Off
- Mounting Type :
- Surface Mount, Wettable Flank
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration :
- High Side
- Output Type :
- P-Channel
- Package / Case :
- 10-TFDFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Ratio - Input:Output :
- 1:1
- Rds On (Typ) :
- 2.5Ohm
- Supplier Device Package :
- PG-TSON-10-2
- Switch Type :
- General Purpose
- Voltage - Load :
- 4.5V ~ 42V