LMG3410R150RWHR
- Артикул производителя:
- LMG3410R150RWHR
- Производитель/Бренд:
- Texas Instruments
- Краткое описание:
- SMART 150MOHM GAN FET WITH DRIVE
- Производитель :
- Texas Instruments
- Категория товара :
- Power Distribution Switches, Load Drivers
- Current - Output (Max) :
- 6A
- Fault Protection :
- Over Current, Over Temperature, UVLO
- Features :
- Bootstrap Circuit, 5V Regulated Output
- Input Type :
- Non-Inverting
- Interface :
- Logic, PWM
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration :
- High Side
- Output Type :
- N-Channel
- Package / Case :
- 32-VQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Ratio - Input:Output :
- 1:1
- Rds On (Typ) :
- 150mOhm
- Supplier Device Package :
- 32-VQFN (8x8)
- Switch Type :
- Load Switch
- Voltage - Load :
- 480V (Max)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 9.5V ~ 18V