TPS2010D
- Артикул производителя:
- TPS2010D
- Производитель/Бренд:
- Texas Instruments
- Краткое описание:
- IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 8SOIC
- Производитель :
- Texas Instruments
- Категория товара :
- Power Distribution Switches, Load Drivers
- Current - Output (Max) :
- 200mA
- Fault Protection :
- Current Limiting (Fixed), Over Temperature
- Features :
- Input Type :
- Non-Inverting
- Interface :
- On/Off
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration :
- High Side
- Output Type :
- N-Channel
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ratio - Input:Output :
- 1:1
- Rds On (Typ) :
- 75mOhm
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Switch Type :
- General Purpose
- Voltage - Load :
- 2.7V ~ 5.5V