TPS2100DBVR
- Артикул производителя:
- TPS2100DBVR
- Производитель/Бренд:
- Texas Instruments
- Краткое описание:
- IC OR CTRLR SRC SELECT SOT23-5
- Производитель :
- Texas Instruments
- Категория товара :
- OR Controllers, Ideal Diodes
- Applications :
- Handheld/Mobile Devices
- Current - Output (Max) :
- 500mA, 10mA
- Current - Supply :
- 10 µA
- Delay Time - OFF :
- Delay Time - ON :
- FET Type :
- N and P-Channel
- Internal Switch(s) :
- Yes
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Package / Case :
- SC-74A, SOT-753
- Product Status :
- Active
- Ratio - Input:Output :
- 2:1
- Supplier Device Package :
- SOT-23-5
- Type :
- Source Selector Switch
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 4V