AS3642-ZWLT-500
- Артикул производителя:
- AS3642-ZWLT-500
- Производитель/Бренд:
- ams OSRAM
- Краткое описание:
- IC LED DRV RGLTR I2C 6WLCSP
- Производитель :
- ams OSRAM
- Категория товара :
- LED Drivers
- Applications :
- Camera Flash
- Current - Output / Channel :
- 500mA (Flash)
- Dimming :
- I²C
- Frequency :
- 4MHz
- Internal Switch(s) :
- Yes
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 6-UFBGA, WLCSP
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 6-WLCSP (1.5x1.1)
- Topology :
- Step-Up (Boost)
- Type :
- DC DC Regulator
- Voltage - Output :
- 2.8V ~ 4.7V
- Voltage - Supply (Max) :
- 4.5V
- Voltage - Supply (Min) :
- 2.7V