LM3500TL-21/NOPB
- Артикул производителя:
- LM3500TL-21/NOPB
- Производитель/Бренд:
- National Semiconductor
- Краткое описание:
- IC LED DRIVER RGLTR 640MA 8USMD
- Производитель :
- National Semiconductor
- Категория товара :
- LED Drivers
- Applications :
- Backlight
- Current - Output / Channel :
- 640mA (Switch)
- Dimming :
- Frequency :
- 1MHz
- Internal Switch(s) :
- Yes
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-WFBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-uSMD
- Topology :
- Step-Up (Boost)
- Type :
- DC DC Regulator
- Voltage - Output :
- 21V
- Voltage - Supply (Max) :
- 7V
- Voltage - Supply (Min) :
- 2.7V