LM3503SQ-35/NOPB
- Артикул производителя:
- LM3503SQ-35/NOPB
- Краткое описание:
- IC LED DRV RGLTR PWM 16WQFN
- Current - Output / Channel :
- 750mA (Switch)
- Dimming :
- Analog, PWM
- Frequency :
- 1MHz
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 16-WFQFN Exposed Pad
- Supplier Device Package :
- 16-WQFN (4x4)
- Voltage - Output :
- 35V
- Voltage - Supply (Max) :
- 5.5V
- Voltage - Supply (Min) :
- 2.5V