LM3501TLX-16/NOPB
- Артикул производителя:
- LM3501TLX-16/NOPB
- Краткое описание:
- IC LED DRIVER RGLTR 400MA 8USMD
- Current - Output / Channel :
- 400mA (Switch)
- Dimming :
- Frequency :
- 1MHz
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- 8-WFBGA
- Supplier Device Package :
- 8-uSMD
- Voltage - Output :
- 16V
- Voltage - Supply (Max) :
- 7V
- Voltage - Supply (Min) :
- 2.7V