LM3532TMX-40A/NOPB
- Артикул производителя:
- LM3532TMX-40A/NOPB
- Производитель/Бренд:
- National Semiconductor
- Краткое описание:
- IC LED DRV RGLTR PWM 16DSBGA
- Производитель :
- National Semiconductor
- Категория товара :
- LED Drivers
- Applications :
- Backlight
- Current - Output / Channel :
- 30mA
- Dimming :
- PWM
- Frequency :
- 500kHz
- Internal Switch(s) :
- Yes
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 3
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- 16-WFBGA, DSBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 16-DSBGA (2.5x2.12)
- Topology :
- Step-Up (Boost)
- Type :
- DC DC Regulator
- Voltage - Output :
- 40V
- Voltage - Supply (Max) :
- 5.5V
- Voltage - Supply (Min) :
- 2.7V