MCP14A1202T-E/MNYVAO
- Артикул производителя:
- MCP14A1202T-E/MNYVAO
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- 12.0A SINGLE MOSFET DRIVER
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- Gate Drivers
- Channel Type :
- Single
- Current - Peak Output (Source, Sink) :
- 12A, 12A
- Driven Configuration :
- Low-Side
- Gate Type :
- IGBT, N-Channel, P-Channel MOSFET
- High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
- Input Type :
- Non-Inverting
- Logic Voltage - VIL, VIH :
- 0.8V, 2V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Drivers :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 8-WFDFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Rise / Fall Time (Typ) :
- 25ns, 25ns
- Supplier Device Package :
- 8-TDFN (2x3)
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 18V