DGD2012S8-13
Артикул производителя:
DGD2012S8-13
Производитель/Бренд:
Diodes Incorporated
Краткое описание:
IC GATE DRV HALF-BRIDGE 8SO 2.5K
Производитель :
Diodes Incorporated
Категория товара :
Gate Drivers
Channel Type :
Independent
Current - Peak Output (Source, Sink) :
1.9A, 2.3A
Driven Configuration :
Half-Bridge
Gate Type :
N-Channel MOSFET
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
200 V
Input Type :
Non-Inverting
Logic Voltage - VIL, VIH :
0.8V, 2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Obsolete
Rise / Fall Time (Typ) :
40ns, 20ns
Supplier Device Package :
8-SO
Voltage - Supply :
10V ~ 20V