ISL89160FRTAZ-T
Артикул производителя:
ISL89160FRTAZ-T
Производитель/Бренд:
Renesas Electronics America Inc
Краткое описание:
IC GATE DRVR LOW-SIDE 8TDFN
Производитель :
Категория товара :
Gate Drivers
Channel Type :
Independent
Current - Peak Output (Source, Sink) :
6A, 6A
Driven Configuration :
Low-Side
Gate Type :
N-Channel MOSFET
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
Input Type :
Non-Inverting
Logic Voltage - VIL, VIH :
1.22V, 2.08V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-WDFN Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Rise / Fall Time (Typ) :
20ns, 20ns
Supplier Device Package :
8-TDFN (3x3)
Voltage - Supply :
4.5V ~ 16V