IRS2001SPBF
- Артикул производителя:
- IRS2001SPBF
- Краткое описание:
- IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
- Current - Peak Output (Source, Sink) :
- 290mA, 600mA
- High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
- 200 V
- Input Type :
- Non-Inverting
- Logic Voltage - VIL, VIH :
- 0.8V, 2.5V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 20V