90E24PYGI
- Артикул производителя:
- 90E24PYGI
- Производитель/Бренд:
- Renesas Electronics America Inc
- Краткое описание:
- IC ENERGY METERING 28SSOP
- Производитель :
- Категория товара :
- Energy Metering
- Current - Supply :
- Input Impedance :
- 1kOhm, 50kOhm
- Measurement Error :
- 0.5%
- Meter Type :
- Single Phase
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Supplier Device Package :
- 28-SSOP
- Voltage - I/O High :
- 2.4V, 3.9V, 6.2V
- Voltage - I/O Low :
- 0.4V, 0.8V
- Voltage - Supply :
- 2.8 V ~ 3.6 V