MCP3909-E/SS
- Артикул производителя:
- MCP3909-E/SS
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- IC ENERGY METERING SPI 24SSOP
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- Energy Metering
- Current - Supply :
- 2.3mA
- Input Impedance :
- 390kOhm
- Measurement Error :
- 0.1%
- Meter Type :
- Single Phase
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 24-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 24-SSOP
- Voltage - I/O High :
- 2.4V
- Voltage - I/O Low :
- 0.85V
- Voltage - Supply :
- 4.5 V ~ 5.5 V