ATM90E32AS-AU-R
- Артикул производителя:
- ATM90E32AS-AU-R
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- IC ENERGY METER 1.8V/3V 48TQFP
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- Energy Metering
- Current - Supply :
- 13mA
- Input Impedance :
- 50kOhm, 80kOhm, 120kOhm
- Measurement Error :
- 0.5%
- Meter Type :
- 3 Phase
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 48-TQFP
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 48-TQFP (7x7)
- Voltage - I/O High :
- 3.2V, 5.5V
- Voltage - I/O Low :
- 0.4V, 0.8V
- Voltage - Supply :
- 2.8 V ~ 3.6 V