TPS40100RGE
- Артикул производителя:
- TPS40100RGE
- Производитель/Бренд:
- Texas Instruments
- Краткое описание:
- IC REG CTRLR BUCK 24QFN
- Производитель :
- Texas Instruments
- Категория товара :
- DC DC Switching Controllers
- Clock Sync :
- Yes
- Control Features :
- Current Limit, Frequency Control, Power Good, Soft Start, Tracking
- Duty Cycle (Max) :
- Frequency - Switching :
- 100kHz ~ 600kHz
- Function :
- Step-Down
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Configuration :
- Positive
- Output Phases :
- 1
- Output Type :
- Transistor Driver
- Package / Case :
- 24-VFQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Obsolete
- Serial Interfaces :
- Supplier Device Package :
- 24-VQFN (4x4)
- Synchronous Rectifier :
- Yes
- Topology :
- Buck
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4.5V ~ 18V