TL5001QD
- Артикул производителя:
- TL5001QD
- Производитель/Бренд:
- Texas Instruments
- Краткое описание:
- IC REG CTRLR BCK/BST/FLYBK 8SOIC
- Производитель :
- Texas Instruments
- Категория товара :
- DC DC Switching Controllers
- Clock Sync :
- No
- Control Features :
- Dead Time Control, Frequency Control
- Duty Cycle (Max) :
- 100%
- Frequency - Switching :
- 20kHz ~ 500kHz
- Function :
- Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration :
- Positive
- Output Phases :
- 1
- Output Type :
- Transistor Driver
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Serial Interfaces :
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Synchronous Rectifier :
- No
- Topology :
- Buck, Boost, Flyback
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3.6V ~ 40V