LTC1735CF#TRPBF
- Артикул производителя:
- LTC1735CF#TRPBF
- Производитель/Бренд:
- Analog Devices Inc.
- Краткое описание:
- IC REG CTRLR BUCK 20TSSOP
- Производитель :
- Analog Devices Inc.
- Категория товара :
- DC DC Switching Controllers
- Clock Sync :
- No
- Control Features :
- Enable, Power Good, Soft Start
- Duty Cycle (Max) :
- 99.4%
- Frequency - Switching :
- 300kHz
- Function :
- Step-Down
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 85°C (TA)
- Output Configuration :
- Positive
- Output Phases :
- 1
- Output Type :
- Transistor Driver
- Package / Case :
- 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Product Status :
- Active
- Serial Interfaces :
- Supplier Device Package :
- 20-TSSOP
- Synchronous Rectifier :
- Yes
- Topology :
- Buck
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4V ~ 30V