LTC3807EFE#TRPBF
- Артикул производителя:
- LTC3807EFE#TRPBF
- Производитель/Бренд:
- Analog Devices Inc.
- Краткое описание:
- IC REG CTRLR BUCK 20TSSOP
- Производитель :
- Analog Devices Inc.
- Категория товара :
- DC DC Switching Controllers
- Clock Sync :
- No
- Control Features :
- Current Limit, Enable, Frequency Control, Soft Start, Tracking
- Duty Cycle (Max) :
- 99%
- Frequency - Switching :
- 50kHz ~ 900kHz
- Function :
- Step-Down
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Output Configuration :
- Positive
- Output Phases :
- 1
- Output Type :
- Transistor Driver
- Package / Case :
- 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Serial Interfaces :
- Supplier Device Package :
- 20-TSSOP-EP
- Synchronous Rectifier :
- Yes
- Topology :
- Buck
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4V ~ 38V