AAT3681AIJS-4.1-5-T1
- Артикул производителя:
- AAT3681AIJS-4.1-5-T1
- Производитель/Бренд:
- Isolink, Inc.
- Краткое описание:
- IC BATT CHG LI-ION 1CEL SC70JW-8
- Производитель :
- Isolink, Inc.
- Категория товара :
- Battery Chargers
- Battery Chemistry :
- Lithium Ion/Polymer
- Battery Pack Voltage :
- 4.1V
- Charge Current - Max :
- 500mA
- Current - Charging :
- Constant - Programmable
- Fault Protection :
- Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
- Interface :
- USB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Cells :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-TFSOJ (0.069", 1.75mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Programmable Features :
- Supplier Device Package :
- 8-SC70JW
- Voltage - Supply (Max) :
- 7.5V