LTM8061IV-8.4#PBF
- Артикул производителя:
- LTM8061IV-8.4#PBF
- Производитель/Бренд:
- Analog Devices Inc.
- Краткое описание:
- IC BATT CHG LI-ION 2CELL 77LGA
- Производитель :
- Analog Devices Inc.
- Категория товара :
- Battery Chargers
- Battery Chemistry :
- Lithium Ion/Polymer
- Battery Pack Voltage :
- 8.4V
- Charge Current - Max :
- 2A
- Current - Charging :
- Constant - Programmable
- Fault Protection :
- Interface :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Cells :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 77-BLGA
- Product Status :
- Active
- Programmable Features :
- Current, Timer
- Supplier Device Package :
- 77-LGA (15x9)
- Voltage - Supply (Max) :
- 32V