SN74LVC2G14DCKTG4
- Артикул производителя:
- SN74LVC2G14DCKTG4
- Производитель/Бренд:
- Texas Instruments
- Краткое описание:
- IC INVERT SCHMITT 2CH 2IN SC70-6
- Производитель :
- Texas Instruments
- Категория товара :
- Gates and Inverters
- Current - Output High, Low :
- 32mA, 32mA
- Current - Quiescent (Max) :
- 10 µA
- Features :
- Schmitt Trigger
- Input Logic Level - High :
- 1.4V ~ 3.7V
- Input Logic Level - Low :
- 0.3V ~ 1.4V
- Logic Type :
- Inverter
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 4.3ns @ 5V, 50pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 2
- Number of Inputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Supplier Device Package :
- SC-70-6
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 5.5V