SN74LVC3G14DCUTE4
- Артикул производителя:
- SN74LVC3G14DCUTE4
- Краткое описание:
- IC INVERT SCHMITT 3CH 3IN 8VSSOP
- Current - Output High, Low :
- 32mA, 32mA
- Features :
- Schmitt Trigger
- Input Logic Level - High :
- 1.4V ~ 3.7V
- Input Logic Level - Low :
- 0.3V ~ 1.4V
- Logic Type :
- Inverter
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 4.3ns @ 5V, 50pF
- Number of Circuits :
- 3
- Number of Inputs :
- 3
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-VSSOP
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 5.5V