NL17SG00P5T5G
- Артикул производителя:
- NL17SG00P5T5G
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- IC GATE NAND 1CH 2-INP SOT953
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Категория товара :
- Gates and Inverters
- Current - Output High, Low :
- 8mA, 8mA
- Current - Quiescent (Max) :
- 500 nA
- Features :
- Input Logic Level - High :
- 1.7V ~ 2V
- Input Logic Level - Low :
- 0.7V ~ 0.8V
- Logic Type :
- NAND Gate
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 4.9ns @ 3.3V, 30pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Number of Inputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- SOT-953
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SOT-953
- Voltage - Supply :
- 0.9V ~ 3.6V