NLX2G14BMX1TCG
- Артикул производителя:
- NLX2G14BMX1TCG
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- IC INVERT SCHMITT 2CH 2IN 6ULLGA
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Категория товара :
- Gates and Inverters
- Current - Output High, Low :
- 32mA, 32mA
- Current - Quiescent (Max) :
- 1 µA
- Features :
- Schmitt Trigger
- Input Logic Level - High :
- 1.4V ~ 3.6V
- Input Logic Level - Low :
- 0.2V ~ 1.2V
- Logic Type :
- Inverter
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 4.9ns @ 5V, 50pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 2
- Number of Inputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 6-XFLGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 6-ULLGA (1.2x1)
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 5.5V