CD74HCT132M128
- Артикул производителя:
- CD74HCT132M128
- Производитель/Бренд:
- Harris Corporation
- Краткое описание:
- IC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
- Производитель :
- Harris Corporation
- Категория товара :
- Gates and Inverters
- Current - Output High, Low :
- 4mA, 4mA
- Current - Quiescent (Max) :
- 2 µA
- Features :
- Schmitt Trigger
- Input Logic Level - High :
- 1.9V ~ 2.1V
- Input Logic Level - Low :
- 0.5V ~ 0.6V
- Logic Type :
- NAND Gate
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 33ns @ 4.5V, 50pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 4
- Number of Inputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 14-SOIC
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V