NC7SZ14M5X-L22090
- Артикул производителя:
- NC7SZ14M5X-L22090
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- IC INVERTER 1CH 1-INP SOT23-5
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Категория товара :
- Gates and Inverters
- Current - Output High, Low :
- 32mA, 32mA
- Current - Quiescent (Max) :
- 1 µA
- Features :
- Schmitt Trigger Input
- Input Logic Level - High :
- 1.4V ~ 3.6V
- Input Logic Level - Low :
- 0.5V ~ 1.7V
- Logic Type :
- Inverter
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 5.9ns @ 5V, 50pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Number of Inputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- SC-74A, SOT-753
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOT-23-5
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 5.5V