NC7SZ32P5X-F22057
- Артикул производителя:
- NC7SZ32P5X-F22057
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- IC GATE OR 1CH 2-INP SC70-5
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Категория товара :
- Gates and Inverters
- Current - Output High, Low :
- 32mA, 32mA
- Current - Quiescent (Max) :
- 2 µA
- Features :
- Input Logic Level - High :
- Input Logic Level - Low :
- Logic Type :
- OR Gate
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 4.5ns @ 5V, 50pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Number of Inputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 5.5V