74F20SJX
- Артикул производителя:
- 74F20SJX
- Производитель/Бренд:
- Fairchild Semiconductor
- Краткое описание:
- IC GATE NAND 2CH 4-INP 14SOP
- Производитель :
- Fairchild Semiconductor
- Категория товара :
- Gates and Inverters
- Current - Output High, Low :
- 1mA, 20mA
- Current - Quiescent (Max) :
- Features :
- Input Logic Level - High :
- 2V
- Input Logic Level - Low :
- 0.8V
- Logic Type :
- NAND Gate
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 5ns @ 5V, 50pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 2
- Number of Inputs :
- 4
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 14-SOP
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V