74LVC1G32GW-Q100H
- Артикул производителя:
- 74LVC1G32GW-Q100H
- Краткое описание:
- IC GATE OR 1CH 2-INP 5TSSOP
- Категория товара :
- Gates and Inverters
- Current - Output High, Low :
- 32mA, 32mA
- Current - Quiescent (Max) :
- 4 µA
- Features :
- Input Logic Level - High :
- 1.7V ~ 2V
- Input Logic Level - Low :
- 0.7V ~ 0.8V
- Logic Type :
- OR Gate
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 4ns @ 5V, 50pF
- 1
- Number of Inputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
- Supplier Device Package :
- 5-TSSOP
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 5.5V