SN64BCT245DWG4
- Артикул производителя:
- SN64BCT245DWG4
- Краткое описание:
- IC TXRX NON-INVERT 5.5V 20SOIC
- Current - Output High, Low :
- 3mA, 24mA; 15mA, 64mA
- Input Type :
- Logic Type :
- Transceiver, Non-Inverting
- Number of Bits per Element :
- 8
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Supplier Device Package :
- 20-SOIC
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V