74AC11240NT
- Артикул производителя:
- 74AC11240NT
- Краткое описание:
- IC BUFFER INVERT 5.5V 24DIP
- Current - Output High, Low :
- 24mA, 24mA
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 24-DIP (0.300", 7.62mm)
- Supplier Device Package :
- 24-PDIP
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 5.5V