74LVC2952AD,118
- Артикул производителя:
- 74LVC2952AD,118
- Производитель/Бренд:
- Freescale Semiconductor - NXP
- Краткое описание:
- IC TXRX NON-INVERT 3.6V 24SO
- Производитель :
- Категория товара :
- Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
- Current - Output High, Low :
- 24mA, 24mA
- Input Type :
- Logic Type :
- Transceiver, Non-Inverting
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bits per Element :
- 8
- Number of Elements :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output Type :
- 3-State
- Package / Case :
- 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 24-SO
- Voltage - Supply :
- 1.2V ~ 3.6V