MC74VHC1G125P5T5G
- Артикул производителя:
- MC74VHC1G125P5T5G
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SOT953
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Категория товара :
- Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
- Current - Output High, Low :
- 8mA, 8mA
- Input Type :
- Logic Type :
- Buffer, Non-Inverting
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bits per Element :
- 1
- Number of Elements :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Output Type :
- 3-State
- Package / Case :
- SOT-953
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SOT-953
- Voltage - Supply :
- 2V ~ 5.5V