74HC2G66DP-Q100/AH
- Артикул производителя:
- 74HC2G66DP-Q100/AH
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- IC SWITCH DUAL SPST 8TSSOP
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Категория товара :
- Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
- -3db Bandwidth :
- 200MHz
- Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
- Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
- 3Ohm
- Charge Injection :
- Crosstalk :
- -60dB @ 1MHz
- Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
- 1µA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
- 1:1
- Number of Circuits :
- 2
- On-State Resistance (Max) :
- 70Ohm
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-TSSOP
- Switch Circuit :
- SPST - NO
- Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
- 20ns, 27ns
- Voltage - Supply, Dual (V±) :
- Voltage - Supply, Single (V+) :
- 2V ~ 10V