74AHCT1G66GW-Q100H
- Артикул производителя:
- 74AHCT1G66GW-Q100H
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- IC SWITCH SPST 5TSSOP
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Категория товара :
- Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
- -3db Bandwidth :
- 280MHz
- Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
- 10pF
- Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
- Charge Injection :
- Crosstalk :
- Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
- 100nA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
- 1:1
- Number of Circuits :
- 1
- On-State Resistance (Max) :
- 22Ohm
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 5-TSSOP
- Switch Circuit :
- SPST - NO
- Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
- 11ns, 11ns
- Voltage - Supply, Dual (V±) :
- Voltage - Supply, Single (V+) :
- 4.5V ~ 5.5V