74HC4066D-Q100,118
- Артикул производителя:
- 74HC4066D-Q100,118
- Краткое описание:
- IC SWITCH 16CH ANLG 14SOIC
- -3db Bandwidth :
- 200MHz
- Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
- 3.5pF
- Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
- 3Ohm
- Charge Injection :
- Crosstalk :
- -60dB @ 1MHz
- Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
- 1µA
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
- 1:1
- Number of Circuits :
- 4
- On-State Resistance (Max) :
- 95Ohm
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Supplier Device Package :
- 14-SO
- Switch Circuit :
- SPST - NO
- Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
- 30ns, 20ns
- Voltage - Supply, Dual (V±) :
- Voltage - Supply, Single (V+) :
- 2V ~ 10V