74HC4051PW-Q100,11
- Артикул производителя:
- 74HC4051PW-Q100,11
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- IC MUX/DEMUX 8CH ANLG 16TSSOP
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Категория товара :
- Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
- -3db Bandwidth :
- 180MHz
- Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
- 3.5pF
- Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
- 6Ohm
- Charge Injection :
- Crosstalk :
- Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
- 400nA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
- 8:1
- Number of Circuits :
- 1
- On-State Resistance (Max) :
- 120Ohm
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 16-TSSOP
- Switch Circuit :
- Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
- 51ns, 42ns
- Voltage - Supply, Dual (V±) :
- ±1.5V ~ 5V
- Voltage - Supply, Single (V+) :
- 2V ~ 10V