LM3S5G56-IQR80-A2T
- Артикул производителя:
- LM3S5G56-IQR80-A2T
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 384KB FLASH 64LQFP
- Connectivity :
- CANbus, I²C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
- Data Converters :
- A/D 8x12b
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 384KB (384K x 8)
- RAM Size :
- 64K x 8
- Speed :
- 80MHz
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 3.6V