LM3S3Z26-IQR50-C3T
- Артикул производителя:
- LM3S3Z26-IQR50-C3T
- Производитель/Бренд:
- Texas Instruments
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64LQFP
- Производитель :
- Texas Instruments
- Категория товара :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- I²C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, USB
- Core Processor :
- ARM® Cortex®-M3
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- A/D 8x10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 33
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 64-LQFP
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 16KB (16K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 6K x 8
- Speed :
- 50MHz
- Supplier Device Package :
- 64-LQFP (10x10)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.08V ~ 1.32V