LM3S1R26-IQR80-C3T
- Артикул производителя:
- LM3S1R26-IQR80-C3T
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP
- Connectivity :
- I²C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
- Data Converters :
- A/D 8x10b
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Program Memory Size :
- 256KB (256K x 8)
- RAM Size :
- 48K x 8
- Speed :
- 80MHz
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.08V ~ 3.6V