LM3S1Z16-IQR50-C0
- Артикул производителя:
- LM3S1Z16-IQR50-C0
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64LQFP
- Connectivity :
- I²C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
- Data Converters :
- A/D 8x10b
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Program Memory Size :
- 16KB (16K x 8)
- RAM Size :
- 6K x 8
- Speed :
- 50MHz
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.08V ~ 1.32V