LM3S1816-IQR50-C0T
- Артикул производителя:
- LM3S1816-IQR50-C0T
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP
- Connectivity :
- I²C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
- Data Converters :
- A/D 8x10b
- Number of I/O :
- 33
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 64-LQFP
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
- Program Memory Size :
- 256KB (256K x 8)
- RAM Size :
- 32K x 8
- Speed :
- 50MHz
- Supplier Device Package :
- 64-LQFP (10x10)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.08V ~ 3.6V