LM3S1162-IQC50-A2T
- Артикул производителя:
- LM3S1162-IQC50-A2T
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP
- Connectivity :
- I²C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
- Data Converters :
- A/D 2x10b
- Number of I/O :
- 46
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 100-LQFP
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 64KB (64K x 8)
- RAM Size :
- 16K x 8
- Speed :
- 50MHz
- Supplier Device Package :
- 100-LQFP (14x14)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.25V ~ 2.75V