TC387QP160F300SADLXUMA1
- Артикул производителя:
- TC387QP160F300SADLXUMA1
- Производитель/Бренд:
- Cypress Semiconductor Corp
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 10MB FLASH 292LFBGA
- Производитель :
- Cypress Semiconductor Corp
- Категория товара :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI, QSPI, SENT
- Core Processor :
- TriCore™
- Core Size :
- 32-Bit Quad-Core
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 292-LFBGA
- Peripherals :
- DMA, I²S, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 10MB (10M x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 1.53K x 8
- Speed :
- 300MHz
- Supplier Device Package :
- PG-LFBGA-292-11
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3.3V, 5V