EFM32TG11B540F64IQ48-AR
- Артикул производителя:
- EFM32TG11B540F64IQ48-AR
- Краткое описание:
- IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48TQFP
- Connectivity :
- CANbus, I²C, IrDA, LINbus, SmartCard, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- ARM® Cortex®-M0+
- Data Converters :
- A/D 12bit SAR; D/A 12bit
- Number of I/O :
- 34
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- 48-TQFP
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Program Memory Size :
- 64KB (64K x 8)
- RAM Size :
- 32K x 8
- Speed :
- 48MHz
- Supplier Device Package :
- 48-TQFP (7x7)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.8V ~ 3.8V