MB89538APMC-G-1125-JNE1
- Артикул производителя:
- MB89538APMC-G-1125-JNE1
- Производитель/Бренд:
- Cypress Semiconductor Corp
- Краткое описание:
- IC MCU 8BIT 48KB MROM 64LQFP
- Производитель :
- Cypress Semiconductor Corp
- Категория товара :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- I²C, Serial I/O, UART/USART
- Core Processor :
- F²MC-8L
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- A/D 8x10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 38
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 64-LQFP
- Peripherals :
- POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 48KB (48K x 8)
- Program Memory Type :
- Mask ROM
- RAM Size :
- 2K x 8
- Speed :
- 12.5MHz
- Supplier Device Package :
- 64-LQFP (12x12)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.2V ~ 5.5V